Fara ve Chvalšinách

Publikace v ročence Česká Architektura 2018/2019

 

Nakladatelství Prostor pravidelně vydává publikaci mapující současnou českou architekturu kde je uveřejněno třicet vybraných realizací uplynulých dvou let.

 

Historie se setkává s přítomností

 

Je pro nás úspěchem, že se mezi vybrané realizace dostala, jako jediná stavba v Jižních Čechách, i fara ve Chvalšinách na které jsme pro Nadaci Adelaida spolupracovali s Mgr. A. Lubošem Zemenem.

„Rekonstrukce zahrnuje několik rovin. Zachované osové propojené stavby s jedním z našich nejkrásnějších pozdně gotických kostelů na náměstí s renesančními domy. Příjemná a evidentní čitelnost původních i nových prvků uvnitř i vně domu. A to vše korunováno vytvořením uměřeného, laskavého a vstřícného prostředí pro krátkodobé pobyty osob s poruchami autistického spektra, kterým bývalá fara nyní slouží. Nový život domu je jedním z pozitivních signálů, že i přes veškerý politický marasmus u nás přibývají příklady zrealizovaných snů s hlubokým mravním dopadem a dlouhodobou perspektivou.“ (Prostor, Česká Architektura 2018-2019)

 

 

•Autor: Mgr. A. Luboš Zemen – 4DS, spol. s.r.o.

•Investor:  Nadace Adelaida

•Výroba a montáž: Safatech s.r.o. jako Truhlářství Fechter Karel

•Místo realizace: Chvalšiny 129

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.